Potřebujete poradit? Volejte 778751659

Alergie

ALERGIE

Obecná definice tohoto onemocnění zní takto: alergie je nepřiměřená, přehnaná reakce imunitního systému na látky, se kterými se běžně setkáváme v našem prostředí. Jsou to často látky, které zdravému organismu běžně neškodí (např. peří).

Alergická reakce je způsobena nesprávnou aktivací protilátek ze skupiny imunoglobulinu E (IgE) vlivem daného alergenu. Spektrum projevů alergických reakcí je velmi široké, od banální rýmy až po anafylaktický šok, který může skončit i smrtí .

Moderní medicína dodnes nenašla přesnou příčinu vzniku alergií, což může být i hlavním důvodem, proč je také neumí vyléčit. V posledních měsících byly publikovány medicínské studie, které objevily imunitní buňky v játrech a možnou souvislost mezi dysfunkcí jater či tenkého střeva a alergiemi.

S touto teorií však alternativní medicína při léčbě alergií úspěšně pracuje již několik desítek let. Velkým českým průkopníkem alternativní léčby alergií byl Ing. Jiří Janča. Podařilo se mu vytvořit vynikající bylinné tablety AL, které v sedmdesátých letech úspěšně testoval na velké skupině alergiků v severních Čechách. Účinnost tablet byla prokázána a používají se dodnes. Bez tohoto úžasného přírodního preparátu si úspěšnou přírodní léčbu alergií v podstatě nedokážu představit.

Pokud chceme alergie ovlivňovat přírodní cestou, je potřeba si uvědomit, že se jedná o onemocnění látkové výměny, zejména o dysfunkci jater, následně tenkého střeva a imunitního systému, který s těmito orgány souvisí.

Řada klientů mi v této souvislosti namítne, že nejsou alkoholici, proč by jim tedy měla špatně fungovat játra. Zkuste se někdy zamyslet nad tím, kolik chemických a tudíž tělu nepřirozených látek se do našeho organismu denně dostane. Kde tyto látky hledat? Zejména ve stravě, dále v lécích, které často bezmyšlenkovitě polykáme, ve vodě, v ovzduší, v kosmetických přípravcích apod.

Pokud máte zájem se svými alergiemi pracovat, je proto prvním a základním opatřením úprava stravy . Pokud neupravíte svůj jídelníček, léčba bude mít jen omezený efekt a nedojde k dlouhodobému zlepšení.

Ruku v ruce s úpravou stravy je vhodné nasadit bylinnou léčbu. Ta se vždy skládá z bylin ovlivňujících alergie a játra. K nim je potřeba přidat čaj, který ovlivní symptomy – příznaky alergie. Pokud například trpíte alergickou bronchitidou, přidáte čaj na průdušky, pokud trpíte kožními projevy, přidáte čaj na kůži atd.

DOPORUČUJEME:

Střídavě po dni pít čaje PYLERGEN a JÁTRA a dále čaj odpovídající symptomům:  PRŮDUŠKYKŮŽE nebo IMUNITA. Tyto čaje neustále po dni střídat. K tomu denně užívat bylinné kapsle PYLERGEN, tinkturu z pupenů ČERNÉHO RYBÍZU a OSTROPESTŘCE a minerály ODKYSELENÍ.

Toto je základní léčba vhodná pro alergie, které jsou zvládnutelné bez medikamentózní léčby. Pokud na alergie užíváte léky a neobejdete se bez nich, a přesto chcete postupně přejít na přírodní léčbu, obraťte se na zkušeného terapeuta. V tomto případě není vhodné sám experimentovat, protože anafylaktický šok může vyvolat i smrt.

Doplňková léčba, kterou můžete užívat společně s uvedenou základní léčbou: