Potřebujete poradit? Volejte 778751659

Několik rad, jak se zbavit problémů

NĚKOLIK RAD, JAK SE ZBAVIT PROBLÉMŮ

 

VYSUŠENÉ RUCE

Běžné mýdlo nahraďte tělovým peelingovým mýdlem nebo multifunkčním mýdlem s minerály. Vždy po umytí si ruce natřete regeneračním krémem na ruce.
 
SILNĚ POŠKOZENÉ RUCE
Místo běžného mýdla používejte tělové peelingové mýdlo nebo multifunkční mýdlo s minerály. Potom ruce natřete regeneračmím krémem na ruce a to několikrát denně.
 

PROTI LÁMÁNÍ A TŘEPENÍ NEHTŮ
Po dobu několika týdnů si každý den vtírejte krém na ruce do nehtů a do oblasti okolo nehtů. Jednou týdně si udělejte zábal z minerálního bahna nebo si do krému na ruce můžete přidat minerální krystalickou sůl. Nehty jsou pak nejen pevnější, méně se lámou a třepí, ale vyživíte si také pokožku na rukou.

PÉČE O NOHY

POPRASKANÉ PATY
Jednou týdně dopřejte nohám lázeň s minerální krystalickou solí. Rozpusťte 2 polévkové lžíce soli v horké vodě v nádobě na lázeň nohou, potom zřeďte studenou vodou. Nohy ponořte do lázně na 20 minut a relaxujte. Po této lázni použijte regenerační krém na nohy. Tento krém také používejte každý den po koupání.

ZTVRDLÉ PATY
Pravidelně si dělejte zábal z minerálního bahna a masáž směsí jemné minerální krystalické soli s regeneračním krémem na nohy nebo používejte ošetřující peelingový krém na nohy.

MÍRNÝ STAV KREČOVÝCH ŽIL
Vsedě či vleže zvedněte nohy nahoru a od kotníků ke stehnům je potírejte krémem na nohy. Tento postup opakujte každý den po dobu několika týdnů.
 
POCENÍ NOHOU A PLÍSNĚ
Každý den používejte krém na nohy. Jednou týdně dopřejte nohám lázeň s minerální krystalickou solí a používejte ošetřující peelingový krém na nohy. Návod viz. popraskané paty.

REVMATICKÁ KOLENA
Minerální bahno za tepla (ohřáté ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě na teplotu lidského těla) aplikujte jako hřejivý zábal na revmatická kolena. Opakujte dle potřeby (bolesti). Bahenní zábal, překrytý igelitem proti vysychání a na to ručníkem proti vychladnutí, nechejte působit 20-30 minut. Potom zábal odstrante, koleno opláchněte vlažnou vodou a pro hydrataci pokožky po zábalu použjte regenerační krém na nohy nebo minerální tělový krém či minerální tělový krém s rakytníkem nebo minerální tělový koupelový olej či minerální tělový masážní krém.

 

PÉČE O TĚLO

BOLEST V KYČLÍCH
Bolest zmírníte teplým zábalem z minerálního bahna (postup použití bahna obdobný viz revmatická kolena). Už po dvou zábalech pocítíte ústup bolesti. Při zánětech aplikujte bahno pouze za studena (bahno při pokojové teplotě).

PRO UVOLNĚNÍ SVALŮ A KLOUBŮ
Můžete si dopřát teplý zábal z minerálního bahna (postup použití bahna obdobný viz revmatická kolena) nebo koupel s minerální krystalickou solí.

Relaxační koupel: 250-500 g minerální soli úplně rozpustíme ve vaně s velmi horkou vodou, kterou pak upravíme na teplotu lidského těla 36-37 ˚C. V lázni relaxujte 15-20 minut, pak se opláchněte vlažnou vodou. Po koupeli již nepoužívejte mýdlo, ani sprchový gel. Na závěr ošetřete celé tělo minerálním tělovým krémem či minerálním tělovým krémem s rakytníkem nebo minerálním tělovým koupelovým olejem či minerálním tělovým masážním krémem. Přikryjte se a asi hodinu odpočívejte. K minerální soli  je možné rovněž přidat uvolňující a zklidňující minerální tělový koupelový olej. Ošetření není vhodné pro lidi trpící křečovými žilami, kardiovaskulárními problémy, vysokým krevním tlakem, a není vhodné pro těhotné ženy. Doporučujeme před použitím konzultaci se svým ošetřujícím lékařem.

Povzbuzující koupel: u povzbuzující koupele je postup zcela stejný, jedině teplota vody by neměla přesáhnout 34 ˚C.

Bahenní zábal: naneste vrstvu minerálního bahna na celé tělo (s výjimkou očí, rtů a genitálii) nebo lokálně a nechejte působit 15-20 minut. Přikryté části je možné vystavit tepelnému zdroji. Poté pečlivě opláchnete vlažnou vodou. Po aplikaci bahna doporučujeme použít minerální tělový krém či minerální tělový krém s rakytníkem nebo minerální tělový koupelový olej či minerální tělový masážní krém.

PRO PEVNÁ PRSA
Každý den zpevňujte pokožku minerálním sérem nebo pleťovým tonikem a jemnou masáží si do pokožky vetřete minerální krém na oči a krk.
 
PROTI CELULITIDĚ
Pro pěkné a pevné nohy a zadeček si každý den aplikujte zpevnující tělové máslo proti stárnutí s vitamíny, a jednou týdně si proveďte teplý zábal z minerálního bahna. Účinek zvýšíte tím, že budete pravidelně cvičit a aplikovat minerální gel nebo krém proti celulitidě.

 

PÉČE O OBLIČEJ

PROTI VRÁSKÁM
Na vrásky používejte minerální sérum proti vráskám, které první 2 týdny budete používat ráno a večer. Po této kůře sérum pak používejte 1-2 krát týdně. Na vrásky kolem očí pravidelně používejte minerální sérum na oči a krém na oči a krk. Tento přípravek nanášejte i na dekolt, tyto partie pak budou krásně vyhlazené.
POPRASKANÉ RTY
I rty potřebují pravidelnou péči. Aplikujte denně dle potřeby balzám na rty. V létě ošetřujte rty hydratačním krémem, v zimě výživným a to ráno i večer.
 
OPARY
Trpíte-li často opary, aplikujte bahenní masku na začínající se opar. Je možné ji aplikovat i na vzniklý opar. Masku nechejte úplně zaschnout, potom ji opatrně odstraňte vlažnou vodou. Tento postup několikrát opakujte. K úplnému zhojení použijte gel aloe vera a aloe vera krém, můžete použít i krém na ruce nebo krém na oči a krk.

CELOTĚLOVÁ PÉČE

PROTI BOLESTEM HLAVY
Trpíte-li častými bolestmi hlavy, aplikujte pravidelně teplé minerální bahno (postup použití bahna obdobný viz revmatická kolena) na krční páteř. Nechejte působit 20-30 minut. Také si pravidelně dopřejte relaxační koupel s minerální krystalickou solí.
 
KOŽNÍ PROBLÉMY A OPRUZENINY MALÝCH DĚTÍ 
Doporučujeme po umytí natírat opruzeniny, kožní vyrážky a pokožku multifunkčním aloe vera krémem nebo minerálním tělovým krémem či minerálním tělovým krémem s rakytníkem. Minerálním tělový krém nebo aloe vera krém můžete používat i po opalování.
 
PŘI SPÁLENÍ
Máte-li popáleniny, ať už jste se dotkli žehličky nebo horkého hrnce, potřete popálené místo ihned aloe vera gelem či multifunkčním aloe vera krémem nebo alespoň krémem na ruce, minerálním tělovým krémem či minerálním tělovým krémem s rakytníkem. Pokud budete spálené místo pravidelně ošetřovat, dojde k rychlému hojení.
 
ALERGIE NA SLUNCE
Postižená místa potřete pleťovým tonikem a natřete hydratačním krémem nebo minerálním tělovým krémem či minerálním tělovým krémem s rakytníkem nebo multfunkčním avokádovým krémem.
 
JIZVY
Pro rychle hojení jizev používejte aloe vera gel s multifunkčním aloe vera krémem nebo avokádovým krémem nebo minerálním krémem či olejem na patřičnou partii těla.

VŘÍDKY PO HOLENÍ
Používejte aloe vera gel v kombinaci s hydratačním krémem po holení z pánské řady.
 
EKZÉM, OŠETŘENÍ EKZÉMU ROZTOKY MINERÁLNÍ KRYSTALICKÉ SOLI 
Následující metoda se úspěšně používá v lázních u Mrtvého moře.

Postup: Rozpusťte 10 g minerální krystalické soli v 1 litru ohřáté vody. Solný roztok naneste na obklad (lékárenská vata nebo rouška) a aplikujte jej na ekzém (NE ve stádiu otevřeného ekzému) po dobu 10-20 minut. Opakujte tento postup tak dlouho, pokud ekzém evidentně neustoupí. Místo běžných mýdel používejte minerální mýdla  (se solí nebo s bahnem a s glycerinem). Po ošetření můžete používat minerální tělový krém či minerální tělový krém s rakytníkem nebo minerální tělový koupelový olej či minerální multifunkční krém s aloe vera pokud se ekzém nachází na těle, minerální regenerační krém na ruce pokud je ekzém na rukou, nebo minerální regenerační krém na nohy, pokud je ekzém na nohou. Dovršíte jedinečného výsledku pravidelnou noční aplikací krému proti lupénce a ekzémům.
 
LUPÉNKA:

Ošetření LUPÉNKY MINERÁLNÍ KRYSTALICKOU SOLÍ

 1. a) Lázeň celého těla jako základní ošetření
  Postup: Vysypte 2 kg minerální soli do prázdné vany. Naplňte vanu cca 100 litry vody teplé 37-39 °C.
  Opatrně se ponořte do lázně a setrvejte v ní 20 minut. Poté pečlivě si omyjte pokožku čistou teplou vodou. Odpočiňte si po dobu nejméně 1 hodiny důkladně zabalení v prostěradle.
  Opakujte tento postup 3-4 krát týdně po dobu 4 týdnů. Před použitím doporučujeme konzultaci s ošetřujícím lékařem!!!
  Během tohoto základního ošetření se doporučuje nepoužívat jiné léky a prostředky proti lupénce. Závěrem ošetření jedinečného výsledku pravidelnou noční aplikací krému proti lupénce a ekzémům. Další postup pro lázeň celého těla: Po 4 týdnech kůry můžete snížit množství minerální soli na 0,5-1 kg na vanu a celý postup opakovat 1-2 krát týdně. Dodržujte však veškerá výše uvedená doporučení.

  b) Lokální použití solného roztoku.
  Postup: Zvolna rozpusťte 250 g minerální soli ve 250 ml horké vody. Ochlaďte tento roztok na teplotu, příjemnou na použití na tělo. Šetrně přiložte namočenou vlhkou vatu na zasažené místo na dobu 10 minut. Poté omyjte ošetřené místo čistou teplou vodou. Uschovejte zbytek roztoku pro další brzké ošetření. Tohoto ošetření se doporučuje použít jako doplněk k celkové koupeli, a to zejména těch míst, která jsou postižená lupénkou vyššího stupně.

Ošetření LUPÉNKY MINERÁLNÍM BAHNEM

Minerálního bahna lze též použit jako pomocné látky při celkové léčebné koupeli.
Postup: Naneste na postižené místo minerální bahno. Pokryjte vrstvičkou bahna celou nemocnou patrii a šetrně jej roztírejte. Ponechejte jej odkryté 5-7 minut. Nedopusťte, aby bahno zaschlo. Smyjte bahno lékařskou vatou namočenou v teplé vodě. Natřete místo hydratačním krémem pro velmi suchou a citlivou pleť. Naneste druhou dávku bahna a rozetřete jej, jak je uvedeno výše. Pokryjte jej měkkou a vlhkou tkaninou (doporučuje se netkaná textilie). Ponechte zakryté 5-6 minut za současného zahřívání infrazářičem. Poté sejměte tkaninu a omyjte bahno vlhkou lékařskou vatou. Důkladně smyjte bahno čistou teplou vodou, pokožku osušte a naneste minerální tělový krém či minerální tělový krém s rakytníkem nebo minerální tělový koupelový olej či minerální multifunkční krém s aloe vera pokud se ekzém nachází na těle, minerální regenerační krém na ruce pokud je ekzém na rukou, nebo minerální regenerační krém na nohy, pokud je ekzém na nohou. Ošetření neprovádějte při zánětu pokožky nebo v případě, že má pokožka otevřená poranění!!! Dovršíte jedinečného výsledku pravidelnou noční aplikací krému proti lupénce a ekzémům..

AKNÉ: Ošetření akné bahenní pleťovou maskouNásledující pokyny se týkají akné vulgaris mírného až středního stupně.
Doporučené přípravky DSM Mon Platin:
Bahenní pleťová maska, emulze proti akné
Hydratační krém na mastnou pleť, tonikum normalizující mastnou pleť
Bezmýdlový peelingový gel na obličej nebo čistící gel na obličej, minerální bahenní mýdlo.
Postup: Umyjte si obličej bezmýdlovým peelingovým gelem nebo čisticím gelem na obličej, nebo minerálním bahenním mýdlem.
Pokožku osušte, naneste dostatečné množství bahenní pleťové masky, vyjma očních víček a koutků úst. Po 15 minutách bahenní pleťovou masku smyjte teplou vodou. Důkladně dočistěte obličej tonikem normalizujícím mastnou pleť. Poté naneste hydratační krém na mastnou pleť.
Ošetřující kůru provádějte 2-3 krát týdně. Během ošetření si čistěte pleť bahenní pleťovou maskou. Doba procedury 4-8 týdnů. Na noc aplikujte emulzi proti akné.

PÉČE O VLASY

LUPY
Objeví-li se ve vlasech lupy, použijte šampon proti lupům nebo bahenní šampon s rakytníkem. Šampon je možné používat nepřetržitě neomezeně dlouhou dobu. Vlasy nejprve důkladně protřepejte a navlhčete. Vmasírujte šampon do pokožky hlavy a ponechejte působit 3-5 minut. Na závěr opláchněte vodou. Každý třetí den po dobu několika týdnů aplikujte minerální bahno, které jemně vmasírujte do navlhčených vlasů a do pokožky hlavy. Ponechte působit 10-15 minut a pak pečlivě opláchněte vodou. Následně vlasy umyjte šamponem. Tento postup můžete aplikovat i na lupénku vyskytující se na kůži hlavy pod vlasy. Upozornění: při aplikaci minerálního bahna může dojít u odbarvených a bílých vlasů ke změně barvy. Proto před použitím nejprve bahno vyzkoušejte na pramínku vlasů nebo použijte bahenní vlasovou masku, která nemá vliv na nežádoucí změny odstínu vlasů.

MASTNÉ VLASY
Naneste bahenní vlasovou masku nebo malé množství minerálního bahna na navlhčené vlasy, vmasírujte